This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  

Grodziski Klub Karate Fudokan TORA został założony we wrześniu 2007roku. Powstał na bazie Grodziskiej sekcji Warszawskiego Klubu Karate Fudokan ,,Kime” działającej na terenie Grodziska Mazowieckiego, od 1999 r. Założycielem, prezesem i głównym instruktorem klubu, jest sensei Maciej Walo V Dan. Były Mistrz Polski w Kumite Drużynowym, Wicemistrz Świata, sędzia klasy międzynarodowej, licencjonowany instruktor samoobrony. 

Historia GKKF Tora

Grodziski Klub Karate Fudokan ,,Tora” został założony we wrześniu 2007 roku. Powstał na bazie Grodziskiej sekcji Warszawskiego Klubu Karate Fudokan,,Kime” działającej na terenie Grodziska Mazowieckiego, od 1999 r. Założycielem, prezesem i głównym instruktorem klubu, jest sensei Maciej Walo V Dan. Były Mistrz Polski w Kumite Drużynowym, sędzia klasy międzynarodowej (klasa A – najwyższa z możliwych),V-c Mistrz Świata,  licencjonowany instruktor samoobrony.

100_3518Na jesieni 2007 roku, czyli tuż po oficjalnym założeniu G.K.K.F. „Tora”, Maciej Walo i jego zawodnicy, zadebiutowali w Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan, rozegranych w Łodzi. Start uwieńczony zdobyciem brązowego medalu przez Zuzannę Reklewską. Rok 2008 ta sama zwodniczka, Mistrzynią Polski, oprócz tego Złoty Medal dla Jana Nowickiego i srebrny dla Mateusza Pilsaka oraz brązowy dla Kamila Czapli, wszyscy w kategoriach dziecięcych. Złote medale w mistrzostwach okręgu w Warszawie dla Michała Kani, Piotra i Iwony Skowrońskich i Anny Bedyniak, srebrne dla Michała Jacyniuka i Konrada Endrucha. I Brązowy dla Jakuba Martynowa. Mistrzostwa Europy w Spale i ZŁOTY I BRĄZOWY MEDAL ZUZANNY REKLEWSKIEJ!!! Zawodniczka Grodziskiego Klubu Karate Fudokan ,,Tora” – MISTRZYNIĄ EUROPY!!!

Rok 2009 Łęczyca i podwójne Złoto Pucharu Polski, dla tej samej zawodniczki, plus Puchar dla najlepszej zawodniczki tych zawodów. Złote Medale na tej samej imprezie dla Michała Kani, Iwony i Piotra Skowrońskich i Anny Bedyniak, srebrne dla tych samych osób w innych kategoriach, oraz srebrny brązowy dla Martyny Rogoś i Anny Bedyniak.

Rok 2010 Belgrad Serbia – WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA plus brązowy medal Mistrzostw Świata – dla Zuzanny Reklewskiej !!! Puchar Polski w Jastrowiu/Krajence i równie wielkie, spektakularne sukcesy zawodników z Grodziska! Czyli po dwa Złote Medale dla Michała Kani, Kacpra Kamińskiego, Złoty i Srebrny dla Iwony i Piotra Skowrońskich, Anny Bedyniak i Magdaleny Bielak, Brązowy dla Mateusza Pilsaka, Kacpra Kamińskiego, Piotra Skowrońskiego, Anny Bedyniak. Złoty medal w kata drużynowym chłopców i Srebrny w kata drużynowym dziewcząt! W sumie 14 medali! Mistrzostwa Europy na Cyprze i WICEMISTRZOSTWO EUROPY dla Michała Kani!!!

W 2011 roku, miał miejsce największy jak do tej pory sukces TORY. Otóż w naszym mieście po raz pierwszy, zorganizowano VI – tą edycję Pucharu Polski dzieci i młodzików. Wzięło w nim udział 147 zawodników i zawodniczek z 21 klubów. To rekordowa frekfencja w porównaniu z poprzednimi edycjami w Polsce. Na tym turnieju zdobyliśmy 21 medali, z tego 9 złotych. Puchar ten został zorganizowany przy wydatnej pomocy władz miasta Grodziska i Polskiego Związku Karate Fudokan. Przez jednych i drugich zostaliśmy ocenieni bardzo wysoko i pozytywnie. Start w Mistrzostwach Europy zaowocował tylko jednym, brązowym medalem. Następny rok nie przyniósł już takich sukcesów, w Mistrzostwach i Pucharze Polski (zawody połączone) zdobyliśmy tylko 17 medali, ale wystartowało o połowę mniej zawodników, niż poprzednio. Najwięcej radości przyniósł start debiutanta w Mistrzostwach Polski który wrócił po kilku letniej przerwie w uprawianiu karate. Chodzi o Roberta Chmielewskiego – zdobył on podwójne v-ce mistrzostwo Polski. W Mistrzostwach Europy w Spale zawodnik TORA Grodzisk, Piotr Słaby zdobył brązowy medal w nowej konkurencji, wprowadzonej do Fudokanu – kumite wolnym (wagowym). Jak widać, nie ,,zasypiamy gruszek w popiele” tylko jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowościami w sztukach walki. W roku bieżącym, do chwili obecnej, mamy medale w turniejach regionalnych i 7 medali ( w tym dwa złote ) w Pucharze Polski dzieci i młodzików (przy 7-mioro wystawionych zawodników).

Na Mistrzostwach Europy w Caorle we Włoszech 6-cio latek z naszego klubu – Antoni Rajzyngier, zdobył brązowy medal.

Nasz trener sędziował przez kilka dni trwania

zawodów i często był szefem maty – kansa (pod Jego kierownictwem pracowali sędziowie z Rosji, Rumunii, Polski, Serbii i Cypru – zdj.), był też prowadzącym konkurencje – sushin, no i oczywiście fukushin. Ale wystartował także w kolejnej nowej konkurencji wprowadzonej do fudokanu – kobudo. Zajął 4 –te miejsce, nagrodzone dyplomem. Od września 2013, prowadzimy dla  nowych, jak i zaawansowanych zawodników naszego klubu, naukę podstaw tej starodawnej sztuki wojennej, której arkana nasz sensei ostatnio z entuzjazmem studiuje.

Najnowsze osiągnięcia to: Misrzostwo Świata – Antoni Rajzyngier  i V-ce Mistrzostwo Świata – Maciej Brzeziński, Piotr Sałby i nasz sensei Maciej Walo.