This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  

2017 Seminarium Koryu Karate Jutsu

Wszyscy moi uczniowie i klubowicze, wiedzą jak bardzo fascynują mnie, Okinawskie sztuki walki. Poczyniłem liczne kroki, by zdobywać wiedzę w tym kierunku . Uczę się RYUKYU KOBUDO u mego Mistrza HANSHI TOMASZA PIOTRKOWICZA 8Dan. Przez Aktora Scen Polskich dawnego karatekę (którego nazwiska obiecałem nie wymieniać ) dotarłem do japońskiego mistrza ( jego nazwisko również przysiągłem nie upubliczniać ). Człowiek ten w dzieciństwie i wczesnej młodości, praktykował styl karate rodziny Nakaima, razem z Tsuguo Sakumoto, który w tej chwili jest liderem stylu RYUEIRYU. Później w U.S.A. trenował styl RYU –TE – NO MICHI, u Mistrza Taika Oyata . Dzięki temu kontaktowi, poznałem kata NISEISHI + bunkai, kat ANAN + bunkai, kata SEISAN + bunkai, grupę kata NAIHANCHI i kilka innych. Ostatnio , kilka razy uczestniczyłem w seminariach KORYU KARATE JUTSU, Mistrza Huberta Laenena 8Dan z Belgii. Który jest przedstawicielem tej Okinawskiej Sztuki , na Europę i Polskę. Naucza najczęściej 2 metod walki – TEGUMI i MOTOBU RYU. To nie standardowy, ekspresyjny i bardzo efektywny sposób nauki bunkai wielu różnych kata. Gdzie akcja kończy się zawsze, całkowitym zdominowaniem przeciwnika i przejęciem pełnej kontroli nad nim. MOTOBU RYU zaś, to system w którym walka odbywa się w nieustannym ruchu. Techniki następują po sobie jakby ,,falami’’. Sposób poruczania się, pozycje i układ rąk, przypominają taniec. Praktykowanie tego systemu, wymaga od ćwiczących wyobraźni i wręcz fantazji. To prawdziwa Sztuka ! To właśnie różnica pomiędzy wieloma stylami Karate, które wybrały sportową formułę nauczania i walki a Starodawną Szlachetną Sztuka Wojenną. Na seminariach KORYU KARATE JUTSU, spotykam dawnych znajomych i przyjaciół, większość z nich z dawnego FUDOKANU. Np.: Czesław Stankiewicz 6 Dan, dawny Trener Kadry Polski, niesamowity fighter, znakomity trener, po prostu Mistrz. Multimedaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata – jak Daniel Iwanek, Dominik Seroka. Zasłużeni dla Polskiego Karate Instruktorzy, Sędziowie, wychowawcy kolejnych pokoleń zawodników – jak Ryszard Skwarski, Adam Banach, Zbigniew Urbański czy dawni moi uczniowie, którzy w Karate również odnosili niemałe sukcesy – jak Zbigniew Pabiszczak, Piotr Słaby. Na ostatnim seminarium ( 6-7 maja ) w Tomaszowie Lubelskim, z którego zdjęcia zamieszczam w tym materiale, dowiedziałem się że Oficjalnie powstała POLSKA FEDERACJA KORYU KARATE JUTSU i AIKIJUJUTSU KOBUKAI a jej liderem na Polskę został Czesław Stankiewicz . Ze względu na osobowość Mistrza Laenena ( to otwarty, przyjacielski, skromny człowiek ) i jego ogromną wiedzę o sztukach walki z Okinawy, zdecydowałem się przystąpić do jego organizacji, by poszerzać moją wiedzę w tym temacie i przekazywać ją moim uczniom . Łatwo nie będzie, ale uczynię wszystko by ten plan zrealizować.