This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  

Aktualności

20.03.2018r.

Obóz Wisła styczeń 2018
Jak co roku połączone siły Warszawskiego Centrum Karate i GKK Tora spotkały się na zimowisku w Wiśle. Treningi prowadzili Hanshi Tomasz Piotrkowicz 8 Dan, Shihan Maciej Walo 5 Dan i Shihan Michał Piotrkowicz 5 Dan. Nie było możliwości się nudzić.
Treningi karate, goshin jutsu, spochan – chanbara, narty, basen, kulig, ognisko i wiele innych atrakcji skutecznie zapełniały nam czas.
Fotoreportaż i filmy w galerii.

20.03.2018r.

W listopadzie obchodziliśmy 10 lecie powstania naszego klubu. GKK Tora powstał w październiku 2007 roku.
Dziesięciolecie powstania uczciliśmy treningiem, na który zostali zaproszeni byli i obecni wychowankowie klubu TORA, a także goście z zaprzyjaźnionych klubów, reprezentujący różne sztuki walki – nie tylko karate.
Trening zawierał elementy KORYU KARATE JUTSU takie jak: nietypowy bunkai kata czy techniki Motobu Ryu.
Po treningu przyszedł czas na uroczyste spotkanie przy kolacji. W czasie tej imprezy mogliśmy powspominać dawne, dobre czasy. Chciałem bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu za wspólny trening, przyjazną atmosferę i prezenty, które dostałem od swoich uczniów.
W galerii fotoreportaż i krótkie filmy z tego wydarzenia

 

06.12.2017r.

28.10 2017 odbył się Puchar Polski Dzieci karate Fudokan. W Otwocku wywalczyliśmy dwa medale, w konkurencji KODACHI – Mikołaj Niedźwiecki – złoty medal i Stanisław Szczęsny – medal brązowy.

06.12.2017r.

W dn. 23-24 09 2017 w naszej hali w Grodzisku Mazowieckim, odbyło się zapowiadane seminarium z Mistrzem Stankiewiczem VII Dan, z którego prezentujemy krótki fotoreportaż.

03.11.2017r.

Kochani klubowicze obecni i dawni , przyjaciele i wszyscy którzy przewinęli się w jakiś sposób przez nasze dojo w Grodzisku – ponieważ nie spłynęły propozycje daty specjalnego treningu , anonsowanego wcześniej , z okazji 10-cio lecia naszego klubu – bierzemy sprawę w swoje ręce i niniejszym ogłaszamy TRENING NA DUŻEJ HALI (ostatni sektor) dnia 26.11.2017r. godzina15.50. ZBIÓRKA ! GODZINA 16.00. ZACZYNAMY ! PROSZĘ O PUNKTUALNE PRZYBYCIE. BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, NIEZALEŻNIE OD STOPNIA, WIEKU I PŁCI oraz OD UPRAWIANEJ OBECNIE SZTUKI WALKI CZY STYLU W KARATE ! TRENING DARMOWY ! Chodzi o to by się spotkać . Ci co nie przyjdą – niech już żałują !

 

 

 

 

Tora rozkład zajęć

08.08.2017r.

W dniach 23-24 września nasz Klub organizuje seminarium Koryu Karate Jutsu.  Seminarium będzie prowadził Shihan Czesław Stankiewicz  VI Dan – główny Instruktor i Trener tego stylu w Polsce. Szczegóły wkrótce, ale już dziś zapraszamy do zgłaszania się na to niezwykłe wydarzenie.

TORA zaproszenie na Seminarium

02 – 12.07.2017r.

Na początku lipca byliśmy na letnim obozie sportowo-rekreacyjnym. Ze względu na urok miejsca ponownie gościliśmy w hotelu Manor w Olsztynie. W tym roku, niestety, w dużo mniejszym składzie. Ale było fantastycznie.

Zgodnie z ofertą staraliśmy się zapewnić maksimum atrakcji. Była agroturystyka.

Była też plaża.

Poznawaliśmy smaki Mazur.

Aktywności były rozmaite.

Był też dzień indiański.

Były i tańce.

Oczywiście najważniejsze były treningi – dwa razy dziennie, bardzo intensywne.

Zakończone egzaminami.

W tej chwili na naszym miejscu wypoczywa i trenuje następna ekipa pod czujnym okiem Sensei Zbyszka Pabiszczaka zwanego Pabi lub Mały Budda. jestem przekonany, że godnie nas zastępują. Pozdrawiamy!

22.06.2017r.

Z dumą pragniemy poinformować, że 22 czerwca 2017 roku Grodziski Klub Karate TORA został członkiem zrzeszonym

Polskiej Federacji Koryu Karate Jutsu i Aikijujutsu Kobukai.

06-07.05.2017r.

W dniach 6 – 7 maja 2017 roku odbyło się Seminarium KORYU KARATE JUTSU w Tomaszowie Lubelskim.

Wszyscy moi uczniowie i klubowicze, wiedzą jak bardzo fascynują mnie, Okinawskie sztuki walki. Poczyniłem liczne kroki, by zdobywać wiedzę w tym kierunku . Uczę się RYUKYU KOBUDO u mego Mistrza HANSHI TOMASZA PIOTRKOWICZA 8Dan. Przez Aktora Scen Polskich dawnego karatekę    (którego nazwiska obiecałem nie wymieniać ) dotarłem do japońskiego mistrza ( jego nazwisko również przysiągłem nie upubliczniać ). Człowiek ten w dzieciństwie i wczesnej młodości, praktykował styl karate rodziny Nakaima, razem z Tsuguo Sakumoto, który w tej chwili jest liderem stylu RYUEIRYU. Później w U.S.A. trenował styl RYU –TE – NO MICHI, u Mistrza Taika Oyata . Dzięki temu kontaktowi, poznałem kata NISEISHI + bunkai, kat ANAN + bunkai, kata SEISAN + bunkai, grupę kata NAIHANCHI i kilka innych. Ostatnio , kilka razy uczestniczyłem w seminariach KORYU KARATE JUTSU, Mistrza Huberta Laenena 8Dan z Belgii. Który jest przedstawicielem tej Okinawskiej Sztuki , na Europę i Polskę. Naucza najczęściej 2 metod walki – TEGUMI i MOTOBU RYU. To nie standardowy, ekspresyjny i bardzo efektywny sposób nauki bunkai wielu różnych kata. Gdzie akcja kończy się zawsze, całkowitym zdominowaniem przeciwnika i przejęciem pełnej kontroli nad nim.  MOTOBU RYU zaś, to system w którym walka odbywa się w nieustannym ruchu. Techniki następują po sobie jakby ,,falami’’. Sposób poruczania się, pozycje i układ rąk, przypominają taniec. Praktykowanie tego systemu, wymaga od ćwiczących wyobraźni i wręcz fantazji. To prawdziwa Sztuka ! To właśnie różnica pomiędzy wieloma stylami Karate, które wybrały sportową formułę nauczania i walki a Starodawną Szlachetną Sztuka Wojenną. Na seminariach KORYU KARATE JUTSU, spotykam dawnych znajomych i przyjaciół, większość z nich z dawnego FUDOKANU. Np.: Czesław Stankiewicz 6 Dan, dawny Trener Kadry Polski, niesamowity fighter, znakomity trener, po prostu Mistrz. Multimedaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata – jak Daniel Iwanek, Dominik Seroka. Zasłużeni dla Polskiego Karate Instruktorzy, Sędziowie, wychowawcy kolejnych pokoleń zawodników – jak Ryszard Skwarski, Adam Banach, Zbigniew Urbański czy dawni moi uczniowie, którzy w Karate również odnosili niemałe sukcesy – jak Zbigniew Pabiszczak, Piotr Słaby. Na ostatnim seminarium ( 6-7 maja ) w Tomaszowie Lubelskim, z którego zdjęcia zamieszczam w tym materiale, dowiedziałem się że Oficjalnie powstała POLSKA FEDERACJA KORYU KARATE JUTSU i AIKIJUJUTSU KOBUKAI a jej liderem  na Polskę został Czesław Stankiewicz . Ze względu na osobowość Mistrza Laenena ( to otwarty, przyjacielski, skromny człowiek ) i jego ogromną wiedzę o sztukach walki z Okinawy, zdecydowałem się przystąpić do jego organizacji, by poszerzać moją wiedzę w tym temacie i przekazywać ją moim uczniom . Łatwo nie będzie, ale uczynię wszystko by ten plan zrealizować.

05.02.2017r.

5 lutego 2017 roku odbył się w Warszawie Międzynarodowy Turniej Mistrzów Budo. Brało w nim udział ok. 70 zawodników i zawodniczek z pięciu państw. Nasz Shihan Maciej Walo sędziował jako fukushin sushin i kansa. A zawodnicy z naszego klubu wywalczyli:

Adam Kulik – Kata Juniorów – srebrny medal,

Justyna Korzeniowska – Kata Juniorek – srebrny medal

Robert Chmielewski – KATA KARATE SENIORÓW YUDANSHA (CZARNE PASY) – złoty medal!

Magdalena Bielak – KATA KOBUDO JUNIORÓW I JUNIOREK – złoty medal! – w tej samej kategorii Justyna Korzeniowska zdobyła brąz

Jakub Kwietniewski – DATOTSU KODACHI MALUCHÓW – brązowy medal

Antonii Rajzyngier – DATOTSU KODACHI DZIECI ŚREDNICH – srebrny medal

Adam Mieczkowski – KUMITE DZIECI STARSZYCH – złoty medal!

Adam Kulik – KUMITE JUNIORÓW STARSZYCH – brązowy medal

Magdalena Bielak – KUMITE JUNIOREK – złoty medal!

W sumie zdobyliśmy 10 medali – 4 złote!!! i po trzy srebrne i brązowe.

22.01.2017r.

Seminarium KORYU KARATE JUTSU i AIKIJUJUTSU KOBUKAI w Kolnie. Prowadzącym był Shihan Czesław Stankiewicz VI DAN. Spotkaliśmy się w gronie dawnych zawodników, sędziów i trenerów Fudokanu, obecnie zrzeszonych w wielu różnych klubach ŁĄCZY NAS JEDNO – SZTUKA, CZYLI KARATE JUTSU! Podziękowania dla Shihan Czesława!

 

04.12.2016r.

Nasz shihan Maciej Walo nie „zasypuje gruszek w popiele” zdobywa wiedzę dla swoich uczniów jeżdżąc w różne miejsca na świecie. Tym razem był na Litwie – na Międzynarodowym Seminarium z KYOSHI Hubert Laenen’em 8DAN. Poznaliśmy oryginalne systemy walki z Okinawy np.: motobu i tegumi.

Naszym celem jest powrót do starego karate z Okinawy. Nie chcemy przy tym zrezygnować z aktywności sportowych.
Dlatego właśnie dla dzieci proponujemy bezpieczną formułę walk sportowych. Drodzy Rodzice – jeśli zależy Wam na optymalnym rozwoju psychofizycznym Waszych pociech – serdecznie zapraszamy na treningi.
Sport – zabawa – samodoskonalenie – to nasza oferta.
Dla dorosłych przygotowaliśmy trzy odrębne sztuki walki: karate, kobudo, goshin-jutsu

Zapisy

28.08.2016r.

W dniach 19 – 21.08.2016 odbył się II Zlot Motocyklistów w Natolinie k. Grodziska Maz. Przy okazji festynu zorganizowanego wraz z tym zlotem my także byliśmy tam, robiąc kilkukrotnie dynamiczne pokazy sztuk walki: karate, kobudo i goshin-jutsu. Nasze występy spodobały się na tyle, że zostaliśmy zaproszeni do ponownego zaprezentowania naszych umiejętności na Gali Boksu Zawodowego, która odbędzie się 4.09.2016 r. na Stawach Goliana w Grodzisku Maz. Serdecznie zapraszamy! I przedsmak tego co się będzie działo:

P1180602 P1180623

P1180681

28.08.2016r.

Na zakończenie wakacji zdjęcia z obozu letniego w Olsztynie. W tym roku połączyliśmy siły z milanowskim Klubem Karate. Działo się naprawdę dużo – program był urozmaicony, zajęcia efektywne, miejsce przecudne. Nie było czasu się nudzić: treningi programowo – karate, kobudo goshin-jutsu, turniej międzyklubowy, egzaminy. Inne atrakcje to m.in.: wycieczki, agroturystyka, jazda konna, strzelanie z łuku, gry i zabawy we wszystko (np. kręgle, bilard, tenis, piłka nożna, wodna, siatkowa itp), plażing, smażing, basen, siłownia, jacuzzi, fitness  – wszystko do obejrzenia w  galerii zdjęć.

13906613_1325976314086682_10091265557568086_n 13781700_1314384955245818_4721172761996441652_n 13718814_1311130878904559_3903199572372529876_n 13708329_1307289915955322_5835380185462402057_o

 

12.08.2016r.

Wyniki Warszawskiego Turnieju Karate rozegranego w dniu 5 czerwca 2016 r. na hali OSiR „Koło” na Woli.

Zawodnicy GKK Tora zajęli kolejno miejsca:

Kodachi dzieci młodszych: 2. Maja Sosnowska, Kumite dzieci starszych (2004-2005): 1. Adam Mieczkowski, 3. Stanisław Szczęsny, Kata dzieci (2004-2010): 3. Maja Sosnowska, Kata karate juniorek i seniorek: 3. Justyna Korzeniowska, Kata karate seniorów: 2. Robert Chmielewski

turniej-karate-020 turniej-karate-126 turniej-karate-146

17.04.2016r.

W hali sportowej Grodzisku Maz. – odbyły się III-cie Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Karate – Do. Był to turniej o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.
W imprezie wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek z 11  klubów Mazowsza i nie tylko. Gościlismy klub z Brodnicy(sekcja Rypin).
Organizatorem był nasz klub GKK,,TORA”. Wystawiliśmy 12 osobową reprezentację . Zdobyliśmy 16 medali !!!
Dwoje z naszych zawodników zostało w specjalny sposób wyróżnionych – dyplomami i statuetkami przyznanymi dla najlepszych zawodników turnieju ! I tak Antoni Rajzyngier został uznany przez komisję sędziowską , najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii  DZIECI ! Magdalena Bielak została najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii MŁODZIK/JUNIOR ! Jednym z sędziów głównych Mistrzostw , był tradycyjnie nasz SHIHAN Maciej Walo 5 Dan !

19.03.2016

W dniach 12-13.03.2016 odbyły się w Warszawie IV Mistrzostwa Polski Spochan czyli sportowa Chanbara. Nasz klub debiutował w tych rozgrywkach. Wystartowało 9 osób – zdobyliśmy 3 medale – złoty, srebrny, brązowy, oraz miejsca (5-6) w finałach.

mp4spochan62 mp4spochan00

22.02.2016

W zimowe ferie odbył się obóz w Górach Opawskich – miejscowość Pokrzywna. Jak zawsze kameralnie, rodzinnie. Z ważnych wydarzeń: zdobyliśmy szczyt Kopa Biskupia – trudną drogę na górę wytrzymali nawet najmłodsi uczestnicy obozu (np. Joanna Culak lat 5). Niestety z powodu brak śniegu odwiedzaliśmy basen. Odbyliśmy też wycieczkę do Czech., Obejrzeliśmy też hodowlę jeleni. Na koniec – tradycyjnie – odbyły się egzaminy karate i kobudo – oczywiście wszyscy zdali na wyższe stopnie. Po raz pierwszy w naszym klubie odbył się Turniej Chan Bara. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, a wszyscy uczestnicy – paczkami ze słodkościami.

12.12.2015

W dniach 20 – 22.XI odbyło się seminarium z udziałem wielkiego mistrza Takemasa Okuyama 10 Dan. W czasie jego trwania wydarzyło się kilka istotnych dla naszego klubu rzeczy. Sempai Piotr Stępiński zdał egzamin na czarny pas. Gratulacje! Mamy w klubie nowego Senseia. W czasie uroczystej gali dwie osoby spośród członków naszej Federacji zostały wyróznione zaszczytnym tytułem SHIHAN – Michał Piotrkowicz i nasz Sensei Maciej Walo.Na dzień dzisiejszy to to dwa najwyższe w Polsce tytuły (oprócz HANSHI T. Piotrkowicza).

19.08.2015

Z satysfakcją informujemy, że Grodziski Klub Karate TORA, poprzez wcześniejsze kontakty z Warszawskim Centrum Karate nawiązał współpracę z Światową Federacją Budo (Hachi-O-Kai World Budo Federation) – której mistrzem jest Soke Takemasa Okuyama 10 Dan i jej przedstawicielstwem na Europę – Europejskim Stowarzyszeniem Budo – którego szefem jest Hanshi Tomasz Piotrkowicz 8 Dan. Współpraca z tymi organizacjami daje nam większe możliwości działania i rozszerzania naszej oferty. Mamy nadzieję na owocną współpracę, która przyniesie rozwój nie tylko karate ale i innych sztuk budo.

19.08.2015

Obóz w Jarosławcu już za nami. Pogoda pięknie dopisała, humory i nastroje również. Niektórzy z naszych zawodników zdali egzaminy na wyższe stopnie KIU w karate i kobudo.

21.06.2015 Dnia  20.06. 2015 r. w Złotowie, odbyła się jedenasta edycja Pucharu Polski Dzieci. Nasz klub reprezentowało 5-cioro zawodników. Łącznie zdobyliśmy 9 medali! ANTONI KISZCZAK  1 SREBRNY I 2 BRĄZOWE . MACIEJ BRZEZIŃSKI 1 SREBRNY I 1 BRĄZOWY ANTONI RAJZYNGIER 1 SREBRNY I 3 BRĄZOWE ADAM MIECZKOWSKI 1 SREBRNY I 1 BRĄZOWY Równolegle do Pucharu Polski odbył się SATORI CUP dla dorosłych. Nasz Sensei Maciej Walo wystartował w nim i zdobył ZŁOTY MEDAL!

04.06.2015

30 maja 2015 roku odbył się Warszawski Turniej Karate. Z naszego klubu startowało 6 osób. Nasze zdobycze medalowe to:

srebrny medal Antonii Kiszczak

złoty i brązowy medal Antonii Rajzyngier

złoty medal Paweł Korzeniowski

srebrny i brązowy medal Justyna Korzeniowska

srebrny i brązowy medal sensei Maciej Walo

04.2015

Na początku kwietnia sensei Maciej Walo przeprowadził egzaminy państwowe na wyższe stopnie KYU. Wszyscy podchodzący do egzaminu zdali go pozytywnie.

 11.04.2015

Odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Puchar Prezesa P.Z.K.F. dzieci w Sosnowcu. Nasza skromna – 5-cio osobowa ekipa zdobyła 4 medale. Nasz Sensei sędziował całe zawody jako Sushin, oprócz tego wystartował w dwóch konkurencjach i zdobył w nich medale.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

24.III.2015

W sali widowiskowej Grodziskiego Centrum Kultury odbyła się kolejna Gala Mistrzów Sportu, na której zostali wyróżnieni najlepsi trenerzy i zawodnicy z terenu Powiatu Grodzisk Mazowiecki. Wśród wyróżnionych nie zabrakło oczywiście naszego najlepszego zawodnika Antoniego Rajzyngiera i senseia Macieja Walo. Statuetki i nagrody rzeczowe wręczali Burmistrz Miasta Grodzisk Mazowiecki, dyrektor OSiRu i goście honorowi – polscy olimpijczycy (np.: Luiza Złotkowska). Galę uświetniły pokazy m.in.: capoeiry. Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.

11071030_829220910464494_3992278170153988449_n DSC_7495

18.II.2015

Obóz zimowy już jest tylko miłym wspomnieniem. Uczestnicy zadowoleni, pełni energii. A już wkrótce zapraszamy do galerii zdjęć z tego bardzo owocnego wyjazdu.

3.I.2015

20 grudnia 2014 roku odbyły się w Berlinie Mistrzostwa Europy WSFKT we wszystkich kategoriach wiekowych. Za względu na ograniczone środki z naszego klubu wystąpiło tylko dwóch zawodników. Antoni Rajzyngier zdobył 3 medale – 2 srebrne i 1 złoty, a Sensei Maciej Walo zdobył 4 miejsce – honorowane dyplomem. Wkrótce zdjęcia z imprezy na naszej stronie. Zapraszamy.

2

20.XI.2014

W X Pucharze Polski Dzieci osiągnęliśmy takie wyniki w kategorii 8-9 lat: – w indywidualnym kata chłopców – 3 miejsce zajął Antoni Rajzyngier – w indywidualnym kihon chłopców – 1 miejsce – Antoni Rajzyngier – w indywidualnym kihon-ippon-kumite chłopców – 3 miejsce Antoni Rajzyngier i Maciej Brzeziński – w drużynowym kata chłopców – 3 miejsce: Maciej Brzeziński, Adam Mieczkowski i Antoni Rajzyngier

23.X.2014

MŁODZI KARATECY NA MEDAL! Uczniowie Senseia Macieja Walo 5 Dan z Klubu TORA z Grodziska Mazowieckiego otrzymali z rąk Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. Wyróżnieni zostali: Antoni Rajzyngier, Iwona Skowrońska, Piotr Skowroński i Radosław Hotyński (obecnie ZANSHIN). Wszystkim gratulujemy. zapraszamy na zajęcia do klubu TORA w Grodzisku Mazowieckim!

27.IV.2014

12 kwietnia 2014 odbyły się X indywidualne Mistrzostwa Polski i II Międzynarodowy Turniej Dzieci o Puchar Prezesa PZKF. Z naszego Klubu startowało 9 osób, zdobyliśmy 8 medali – w tym: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych (w tym nasz Sensei – 2 brązowe medale). Szczegółowe wyniki na stronie: www.fudokan.pl

20.XII.2013

W dniach 29.11 – 2.12. 2013 rozegrano w Wałczu V Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan. Nasze osiągnięcia to: Misrzostwo Świata – Antoni Rajzyngier  i V-ce Mistrzostwo Świata – Maciej Brzeziński, Piotr Sałby i nasz sensei Maciej Walo.

1