This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  

Metodyka zajęć

System szkolenia polega na sprawdzonych metodach ćwiczeń, powielanych od lat w większości szkół karate shotokan w całym kraju. Nasz trener przekazuje wiedzę swoim uczniom w taki sposób, jak odebrał ją sam od swojego nauczyciela.  Oparte są one o system gradacji zdobywanych stopni wtajemniczenia – Kyu i Dan, na każdy z tych stopni kandydat, który chce je osiągnąć, musi zdać egzamin państwowy. Szczegółowe informacje na temat tychże egzaminów możecie Państwo znaleźć w zakładce „Egzaminy”. Oczywiście nasz styl rozwija się nieustannie i wprowadza nowe aspekty do ogólnego systemu szkoleń, który modyfikowany jest pod względem optymalnego, wszechstronnego, psychofizycznego rozwoju jednostki. Wiedzę na ten temat nasz Sensei zdobywa na szkoleniach Kadry Polski oraz na corocznych, międzynarodowych seminariach z naszym Mistrzem – Soke Takemasa Okuyama 10 Dan. Sukcesywnie przekazuje ją wszystkim swoim uczniom. Każdy szanujący się mistrz a za takiego uważać może się nasz Sensei dodaje od siebie nowe metody i sposoby wyszkolenia zawodników opracowane na bazie własnych wieloletnich doświadczeń. Jest to częściowo jego wkład w rozwój uprawianej dyscypliny. Dlatego, oprócz standardowych treningów nasz instruktor organizuje zajęcie w terenie. Inną formą tego rodzaju pogłębiania wiedzy są obozy treningowe. Nasz Klub organizuje je dwa razy w roku, raz w zimie raz w lecie. Mimo, że pracujemy w grupie, kładziemy nacisk na indywidualne spojrzenie na zawodnika. Poprawiając specjalistycznymi jednak ciężkimi treningami wszystkie cechy motoryczne sportowców jak: siła, wytrzymałość szybkość staramy się dostrzec u każdego z ćwiczących ich talenty i preferencje. U każdego człowieka dominuje jedna z wymienionych cech motorycznych dlatego staramy się ukierunkować rozwój danej jednostki w stronę jej wykorzystania jako atutu w przyszłej rywalizacji sportowej. Oczywiście nie pomijamy dwóch pozostałych cech aby rozwój zawodnika był zgodny z ogólnymi wymaganiami dla współczesnych sportowców. O technicznych szczegółach pracy treningowej na specjalistycznych przyrządach typu makiwara, worek, skakanka, tarcze itp. ćwiczący dowiedzą się bezpośrednio w czasie treningu. Dzięki regularnym treningom możemy obiecać Wam, że poprawi się wydolność Waszego organizmu, szybkość reakcji, szybkość podejmowania decyzji. Niejednokrotnie też ćwiczący u nas poprawiają swoje wady postaw. Poprzez ciężkie treningi i zmaganie się ze swoją słabością wyrabiamy tez siłę charakteru. U podstaw nauki kładziemy też nacisk na poszanowanie autorytetów i szacunku do wszystkich. Dlatego gorącą zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi.